Elżbieta Kurus – malarka, kolorystka

Elżbieta Kurus – malarka, kolorystka

Pani Elżbieta Kurus to jedna z horynieckich malarek z powołania. Wychowana w atmosferze nasyconej sztuką, wśród obrazów i prac malarskich pradziadka Stanisława Jankowskiego i jego córek rysowała i malowała od dziecka. Ciocie widziały jej zdolności malarskie, a przez to odradzały szkołę plastyczną, gdyż jak mówiły, Pani Elżbiecie nie trzeba już szkoły, która potrafi w sztuczny sposób ukierunkować twórcę. Pani Ela malowała więc to co podpowiadała jej intuicja.

Pani Ela jest kolorystką, posiada nadzwyczajną zdolność widzenia kolorów, które w rzeczywistości mienią się bardzo wieloma odcieniami i przenoszenia tego na płótno. Jej widziane z bliska obrazy ukazują szczególne bogactwo barw oddające w realny sposób piękno otaczającego nas świata. W jej dziełach pojawia się natura, krajobraz, zwierzęta oraz człowiek. Swoje prace prezentowała m.in. na Międzywojewódzkiej Wystawie Akwareli im. Mariana Strońskiego „Ściana Wschodnia” w Rzeszowie. Przez jakiś czas odłożyła swoją pasję na bok lecz teraz wraca z nowymi siłami.

U Pani Eli można kupić obraz stworzony na zamówienie lub jedną z jej obecnych prac (sfotografowane są nie wszystkie jej dzieła).

Kontakt do Pani Elżbiety Kurus:
e-mail: elzbietakurus@wp.pl
facebook: www.facebook.com/elzbieta.kurus.1