Leszek Kłysewicz – ażurowe pisanki

Leszek Kłysewicz – ażurowe pisanki

Pan Leszek Kłysewicz z wykształcenia jest fizjoterapeutą. Około 45 lat wcześniej w telewizji podpatrzył piękne kroszonki czyli farbowane i drapane pisanki robione ręcznie. Do pracy nad kroszonkami Pan Leszek opracował sobie własną technikę, złamaną igłą od maszyny drapał jaja „pod włos”. Mimo tego, iż na początku więcej jajek zjadał niż prezentował jego pasja nie zmalała.

Mniej więcej 7 lat temu zainteresował się inną techniką zdobienia jaj. Ażurowe jaja, które wykonuje do teraz powstawały na początku przy użyciu małej szlifierki. Perfekcję udało się osiągnąć jednak dopiero później gdy dzięki uprzejmości pewnego dentysty z Tomaszowa Lubelskiego Pan Leszek mógł rozpocząć pracę na wosokoobrotowym sprzęcie dentystycznym z wiertłami gwarantującymi dużo większą precyzję przy pracy.

Pracuje na jajach kurzych, gęsich, perliczych i strusich, z których tworzy nie tylko wielkanocne pisanki ale również piękne szkatułki, miseczki czy podświetlane ozdoby.

Ta pasja jest dla Pana Leszka wielką przyjemnością, a dzięki stronie internetowej (www.drapaczjaj.pl), którą stworzyli jego synowie wszyscy mogą podziwiać jego prace.

Kontakt do Pana Leszka Kłysewicza:
telefon: 666 613 701